Пролећна школица кошарке за децу у сеоским срединама

У склопу пројекта „Пролећна школица кошарке за децу у сеоским срединама” Кошаркашки клуб „Слога“ из Петровца у сарадњи са Основним школама из Рановца и Великог Лаола организовао је бесплатне тренинге за ученике од петог до осмог разреда. Циљ пројекта био је да деца упражњавају физичку активност, развијају и усвајају здраве животне навике, задовоље потребу за игром и кретањем и то све у месту становања односно у дворишту школе коју похађају.

После периода од три месеца у коме су ученици вредно тренирали и усвајали елементе кошарке, одржан је завршни турнир на коме су ученици те елементе и применили кроз игру на два коша. Турнир је одржан у сали школе у Рановцу, а после саме игре ученици ове две школе су се дружили.

Средствима из овог пројекта која су добијена од Општине Петровац на расписаном јавном позиву за удружења сваки ученик, учесник пројекта добио је мајицу, а школама су купљена наставна средстав за наставу физичког и здравственог васпитања.