Пројекат Design for Change „Школски изазов”

Ученици 8. разреда у оквиру Грађанског васпитања учествовали су у пројекту Design for Change „Школски изазов”. Design for Change омогућава деци да заврше школовање са вештинама неопходним за 21. век-сарадња, критичко размишљање, креативност и емпатија. Употребом ДФЦ методологије настао је наш пројекат „Својом вољом учини атмосферу бољом”. На основу доброоцењеног пројекта позвани смо на омладинску размену у Бечеј, а потом на финални догађај у Београду.

„Be The Change” омладинска размена одржавa je од 30.9. до 8.10. у Бечеју и Београду. Овај пројекат окупиo je педесет и шесторо учесника из Србије, Ирске, Шпаније, Румуније, Израела и Пољске и финансиран је од стране Ерасмус + Програма. Млади учесници (од 13 до 18 година) имали су прилику да размене досадашња искуства о активном учествовању у својим локалним заједницама али и да стекну значајно интеркултурно и едукативно искуство кроз заједнички креативни и ангажовани рад.

У току размене, коришћењем „Stories that matter” методологије учесници су користили видео продукције и нове медије да заједно промишљају и креативно решавају проблеме са којима се свакодневно сусрећу. Резултати овог пројекта приказани су на ДФЦ свечаности „Be The Change” која је одржана 6. октобра у Београду, у Академији 28.

АКТУЕЛНОСТИ У ВЕЗИ ПРОЈЕКТА

Стручни скуп „Дизајн за промене, оснаживање нове генерације са Киран Бир Сети”

Поставио 28 мај 2024
Стручни скуп „Дизајн за промене, оснаживање нове генерације са Киран Бир Сети” (Design for Change Empowering the Next Generation with Kiran Bir Sethi), одржан је 21. маја у Дом културе „Студенстки град” у Београду. Овај стручни скуп је организован у склопу Erasmus+ пројекта Empowering